Välkommen till URBASER AB

Det spanska bolaget URBASER S.A förvärvade den 16:e mars 2018 100% av RenoNorden AB och blev därmed enda aktieägare i bolaget. RenoNorden AB har nu bytt namn till URBASER AB.

TILLBAKA TILL STARTSIDAN

KONTAKTUPPGIFTER AVDELNINGAR

AVDELNING KONTAKTUPPGIFTER ADRESS
STOCKHOLM Växelnummer för avdelning Stockholm
Tel: 08-408 080 40

Säljkontakt kärlbeställning Alan Gökalp
Tel: 08 408 080 07
E-post: alan.gokalp@urbaser.se

Avdelningschef Jörgen Krestalica
Tel: 08 408 080 40

E-post till respektive område:
Område3: renomrade3@urbaser.se
Område4: renomrade4@urbaser.se
Område6: renomrade6@urbaser.se
Område7: renomrade7@urbaser.se
Område8: renomrade8@urbaser.se
Område10: renomrade10@urbaser.se
Område11: renomrade11@urbaser.se

Urbaser AB
Varuvägen 14
125 30 Älvsjö
UPPSALA / KNIVSTA Arbetsledning
Telefon: 018 410 88 40

Arbetsledare Nadia Olsson
Tel: 018 410 88 32
E-post: nadia.olsson@urbaser.se

Arbetsledare Deniz Yezdan
Tel: 018 410 88 43
E-post: deniz.yezdan@urbaser.se
 
Urbaser AB
Kungsängens gård Hus 10
753 23 Uppsala
MALMÖ / VELLINGE Avdelningschef Sami Celja
Tel: 040 600 69 00
E-post: sami.celja@urbaser.se

Arbetsledare Vellinge/Malmö Malin Lund
Tel: 040 600 69 01
E-post: malin.lund@urbaser.se

Arbetsledare Malmö Caroline Ros
Tel: 040 600 69 09
E-post: caroline.ros@urbaser.se
 
Urbaser AB
Brännögatan 2
040 600 69 00
SOLLENTUNA / SIGTUNA Avdelningschef Joakim Gårdfalk
Tel: 08 408 08 125
E-post: joakim.gardfalk@urbaser.se

Arbetsledare Sollentuna Björn Berg
Tel: 08 408 080 27
E-post: bjorn.berg@urbaser.se

Arbetsledare Sigtuna Thomas Olund
Tel: 08 408 081 82
E-post: thomas.olund@urbaser.se
 
Urbaser AB
David Adrians Väg, Vällsta Upplagsmark
194 91 Upplands Väsby
 
VÄRMDÖ Avdelningschef Gustav Warfvinge
Tel: 08 408 081 05
E-post: gustav.warfvinge@urbaser.se

Arbetsledare Mikael Gullberg
Tel: 08 408 082 35
E-post: mikael.gullberg@urbaser.se
 
Urbaser AB
Varuvägen 14
125 30 Älvsjö
ENKÖPING Avdelningschef Joakim Gårdfalk
Tel: 08 408 08 125
E-post: joakim.gardfalk@urbaser.se

Driftrelaterade frågor Stefan Lindqvist
Tel: 0171 1055 10
E-post: stefan.lindqvist@urbaser.se
 
Urbaser AB
Kvartsgatan 15
749 40 Enköping
NACKA ÅVC Avdelningschef Gustav Warfvinge
Tel: 08 408 081 05
E-post: gustav.warfvinge@urbaser.se
 
Urbaser AB
Saltsjöbadvägen
133 49 Saltsjöbaden
TOMELILLA / SIMRISHAMN Kontaktuppgifter till avdelningen
Tel: 0417 585 333
E-post: osterlen@urbaser.se

Avdelningschef Rolf Skoog
Tel: 0413 40 33 30
E-post: rolf.skoog@urbaser.se

Driftrelaterade frågor Carina Hindholt
Tel: 0413 40 33 51
E-post: carina.hindholt@urbaser.se

 

Urbaser AB
Industrigatan 10
273 35 Tomelilla
ÖSTERÅKER / VAXHOLM Kontaktuppgifter till avdelningen
E-post: osteraker@urbaser.se
Tel: 08 408 082 01

Avdelningschef Mats Harju
Tel: 08 408 082 01
E-post: mats.harju@urbaser.se

Arbetsledare Daniel Matthies
Tel: 08 408 08 211
E-post: daniel.matthies@urbaser.se

 

Urbaser AB
Sågvägen 17B
184 40 Åkersberga
ÖSTHAMMAR Avdelningschef Mats Harju
Tel: 08 408 082 01
E-post: mats.harju@urbaser.se

Arbetsledare Daniel Matthies
Tel: 08 408 08 211
E-post: daniel.matthies@urbaser.se
 
Urbaser AB
Truckvägen 2
742 34 Östhammar
LIDINGÖ Avdelningschef Daniel Ahlström
Tel: 08 408 080 01
E-post: daniel.ahlstrom@urbaser.se
 
Urbaser AB
Båtsmansvägen 3
181 41 Lidingö
ESLÖV Kontaktuppgifter till avdelningen
Tel: 0413 100 15
E-post: post.eslov@urbaser.se

Avdelningschef Rolf Skoog
Tel: 0413 40 33 30
E-post: rolf.skoog@urbaser.se

Driftrelaterade frågor Alf Landén
Tel: 0413 40 33 31
E-post: alf.landen@urbaser.se
Urbaser AB
Åkerivägen 8
241 38 Eslöv
SÄFFLE /SUNNE Kontaktuppgifter till avdelningen
Tel: 0565 68 92 40
E-post: post.sutohamu@urbaser.se

Avdelningschef Henrik Persson
Tel: 0565 73 58 20
E-post: henrik.persson@urbaser.se
 
Urbaser AB
Norrgårdsgatan 12
686 35 Sunne
SUNDBYBERG Avdelningschef Daniel Weiss
Tel: 08 408 080 49
E-post: daniel.weiss@urbaser.se

Driftrelaterade frågor Nils Olov Rudolfsson
Tel: 08 408 080 16
E-post: olle.rudolfsson@urbaser.se
 
Urbaser AB
Spjutvägen 6
175 61 Järfälla

 

JÄRFÄLLA Avdelningschef Daniel Weiss
Tel: 08 408 080 49
E-post: daniel.weiss@urbaser.se

Driftrelaterade frågor Jesper Adhe Tollstam
Tel: 08 408 080 17
E-post: jesper.tollstam@urbaser.se
 
Urbaser AB
Spjutvägen 6
175 61 Järfälla

 

 

ÄNGELHOLM Avdelningschef Michael Liverstam
Tel: 042 610 07 02
E-post: michael.liverstam@urbaser.se

Arbetsledare Göran Ellby
Tel: 042 610 07 01
E-post: goran.ellby@urbaser.se
 
Urbaser AB
Mogatan 4
254 64 Helsingborg
LINKÖPING Avdelningschef Kjell Axelsson
Tel: 013 47 49 981
E-post: kjell.axelsson@urbaser.se
 
Urbaser AB
Harstenagatan 11
582 78 Linköping


 


URBASER AB Varuvägen 9A 1250 30 Älvsjö info@urbaser.se